Biurka do pracy na stojąco – podstawowe informacje

Biurka do pracy na stojąco – podstawowe informacje

Ostatnimi czasy, coraz większą popularność zyskują specjalne biurka przystosowane do wykonywania przy nich pracy w pozycji stojącej. Są one polecane przez ortopedów i pracowników biurowych, którzy potwierdzają ich zbawienne działanie na kręgosłup. Nic w tym dziwnego, ponieważ biurka takie znacznie ograniczają przebywanie w pozycji siedzącej, która nie jest naturalna i zdrowa dla ludzkiego organizmu.

Bardzo często ludzie zadawali sobie pytanie: biurka stojące czy warto? Okazuje się, że jak najbardziej warto. Biurka takie wpływają korzystnie na wydajność pracy oraz chronią kręgosłup przed różnymi schorzeniami. Zapewniają więcej ruchu, który chroni również przed nadwagą, cukrzycą, nadciśnieniem, itp. Warto więc zastanowić się nad wyborem odpowiedniego rodzaju biurka.

Typy biurek oferujących pracę na stojąco

Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje biurek, które są przystosowane do pracy na stojąco. Pierwsza kategoria obejmuje produkty, takie jak biurko z regulacją wysokości. Sprzęt taki pozwala na zwiększanie oraz zmniejszanie wysokości blatu. Oznacza to, że w razie potrzeby możliwa jest praca w pozycji stojącej oraz siedzącej. Szczególnie godne uwagi są produkty, takie jak biurko regulowane z elektryczną regulacją wysokości, która zapewnia wysoki komfort pracy.

Do drugiej kategorii zaliczane są meble, takie jak biurko do pracy na stojąco w trybie ciągłym. Blat takiego biurka jest ustawiony na jednej, stałej wysokości dopasowanej do potrzeb osoby, która przy nim pracuje. Oczywiście nawet najlepsza pozycja siedząca jest szkodliwa, a pozycja stojąca mniej obciąża organizm, jednak wielogodzinne stanie również nie jest zdrowe, w szczególności dla nóg. Jeśli więc pracownik korzysta z takiego biurka przez okres dłuższy niż 2-3 godziny dziennie, wówczas warto inwestować w biurka regulowane lub w wysokie stołki, aby pracownik mógł usiąść i zapewnić odpoczynek nogom.

Jakie biurka warto kupować?

Najlepszym pomysłem jest kupno biurka oferującego możliwość regulowania blatu w zakresie od 625 do 1200 mm. Taka rozpiętość pozwala na swobodną zmianę pozycji pracy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dobrym pomysłem jest wybór biurka z tak zwaną pamięcią wysokości, dzięki której można szybko przestawiać blat do optymalnej wysokości dopasowanej do konkretnych potrzeb. Wybierając biurko przystosowane do pracy w pozycji stojącej, należy pamiętać o kupowaniu sprzętu renomowanych producentów. Biurka takie powinny być wykonane z materiałów gwarantujących wieloletnią trwałość, a także niezawodność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *